Drzwi do biura – jakie wybrać?

Przychodząc do pracy, do biura, każdy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł swobodnie i w skupieniu pracować. Urządzając zatem pomieszczenia biurowe, należy pamiętać, by zadbać nie tylko o funkcjonalne meble, eleganckie dekoracje, ale i praktyczne oraz solidne drzwi, które będą służyć przez wiele lat. Jakie drzwi do biura wybrać? Zachęcamy do lektury.

Urządzanie biura

Biurem nazywa się pomieszczenia firmowe zlokalizowane w obrębie budynku, w których pracownicy wykonują swoje codzienne obowiązki, a także odbywają się spotkania z klientami. O biurze można także myśleć w kontekście wybranego pokoju w domu, który ma służyć do samodzielnej pracy, wykonywanej, np. zdalnie. Istotne jednak jest to, że wybierając konkretne drzwi wewnętrzne do biura, należy zdecydować się na profile, które świetnie izolować będą dźwięki tak, aby każdy mógł skupić się na pracy i miał zapewnioną prywatność. Drzwi do biura muszą być także solidne i wytrzymałe. Ważne, aby pasowały do estetyki pozostałych pomieszczeń w budynku.

Drzwi do biura – przylgowe czy bezprzylgowe?

Osoby, które decydują się na zakup tradycyjnych drzwi do biura, mogą wybrać pomiędzy modelami bezprzylgowymi oraz przylgowymi. Przylgowe drzwi to rozwiązanie popularne już od wielu lat. Wyróżnia je specjalne wycięcie w wąskiej krawędzi skrzydła, które nazywane jest przylgą lub też inaczej felcem. Po zamknięciu nachodzi na ościeżnicę. W drzwiach przylgowych zawiasy są widoczne, spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale też estetyczną.

Alternatywą dla drzwi przylgowych są oczywiście bezprzylgowe, które dużo chętniej są wybierane do wykończeń wnętrz w nowszym budownictwie. Świetnie sprawdzać będą się też w biurze. Tuż po zamknięciu drzwi skrzydło całkowicie chowa się w ościeżnicy, tworząc jedną całość. Na rynku dostępne są drzwi bezprzylgowe z widocznymi oraz ukrytymi zawiasami. Większość osób decyduje się jednak na modele z zawiasami ukrytymi.

Drzwi do biura – nowoczesne rozwiązanie

Planując zakup konkretnych drzwi wewnętrznych do biura, warto zdecydować się na rozwiązania nowoczesne. Z pewnością można do nich zaliczyć:

  • Drzwi Creo-Metal – świetny rodzaj drzwi do biura. Przestronne, przeszklone profile, które znajdują zastosowanie w nowoczesnych pomieszczeniach, urządzonych w stylu industrialnym oraz nowoczesnym. Drzwi te idealnie powiększają optycznie przestrzeń, oddzielają konkretne strefy w biurze, zapewniają pracownikom spokój i prywatność.
  • Drzwi ukryte – w drzwiach tych powierzchnia jest całkowicie zlicowana ze ścianą. O ich obecności świadczy przede wszystkim kontur, zarysowujący się na ścianie oraz klamka. Drzwi ukryte do biura mają kolor ściany, świetnie komponować będą się z przestrzeniami, urządzonymi w stylu nowoczesnym.

Szukając odpowiednich drzwi do biura, należy zdecydować się na profile dopasowane do reszty wnętrz. W otwartych przestrzeniach biurowych warto zamontować drzwi z przeszkleniami, które zapewnią pracownikom ciszę i spokój, idealne do pracy. Świetną opcją są także nowoczesne drzwi ukryte, dzięki temu, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka, nie zaburzają estetycznej aranżacji. Zapewniają też dobrą izolację akustyczną.