DRZWI UKRYTE

Decydując się na drzwi ukryte od JAWO DOORS, w kolorze ścian, uzyskujemy efekt jednolitości pomieszczenia, a to z kolei świetnie komponuje się w szczególności w przestrzeniach urządzonych zgodnie z minimalistycznym stylem. Świetnie także sprawdzą się na przykład w pomieszczeniach loftowych, industrialnych, nadając mieszkaniu surowego charakteru. Wybór drzwi ukrytych od nas sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać na większą. Dlatego też zachęcamy do wyboru projektów i realizacji, jakie wykonujemy w JAWO DOORS.

Drzwi ukryte – dlaczego warto?

Drzwi ukryte, popularnie nazywane drzwiami z ukrytą ościeżnicą, są bardzo modnym elementem wykończeniowym w ostatnich sezonach. Profile te są montowane przede wszystkim w nowym budownictwie, choć decydują się na nie także właściciele starszych budynków podczas generalnego remontu. Nic dziwnego, drzwi te są eleganckie i świetnie komponują się z wystrojem pomieszczeń. Dzięki temu, że są one koloru ściany, nie rzucają się w oczy, tworząc jednolitą całość. Jedynym, widocznym elementem drzwi ukrytych jest oczywiście klamka. 

Ponadto, drzwi ukryte nie mają tradycyjnej framugi, natomiast ich zawiasy są wbudowane w skrzydło drzwiowe oraz ościeżnice. Różnią się zatem od zwykłych drzwi, ponieważ nie wymagają montażu zewnętrznej opaski framugi. 

Drzwi ukryte – modna aranżacja wnętrz

Drzwi ukryte najczęściej montowane są w różnego rodzaju instytucjach, tworząc nowoczesną aranżację. Coraz więcej osób decyduje się także na ich montaż w budynkach mieszkalnych. Stanowią najczęściej wejście do ukrytej spiżarni, garderoby, a także piwnicy lub garażu.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE

Innowacyjne rozwiązanie które daje wiele możliwości np. drzwi w kolorze ścian uzyskujemy wówczas jednolitą płaszczyznę.

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA

– ościeżnica aluminiowa

– skrzydło: zagruntowane do pomalowania farbą, tapetowania itp. lub oklejone naturalną okleiną, rama z drewna iglastego lub sklejki, wypełnienie stanowi płyta komórkowa, wiórowa hybrydowa lub płyta MDF.

BEZPRZYLGOWE:

-otwierane na zewnątrz

PRZECIWPRZYLGOWE:

-otwierane do wewnątrz

 

Ościeżnice (str. 26-29 rys. techniczne).

 

Drzwi ukryte